Własna firma i biznes

Jako, że jestem właścicielem dwóch małych firm w Wielkiej Brytanii (informatycznej, w której zajmuję się drobnymi usługami IT takimi jak instalacja sieci itp., oraz wydawniczej, w której zajmuję się wydawaniem własnych książek i ebooków) mam troszkę do powiedzenia na ten temat.


2

Jak założyć firmę w Wielkiej Brytanii w ciągu 7 sekund?

Jeden z najpopularniejszych wpisów na moim blogu, czemu trudno się dziwić, zważywszy na tytuł. Jednak to, co jest naprawdę ciekawe, to fakt, że tytuł jest całkowicie prawdziwy. Założenie własnej firmy w Anglii rzeczywiście zajęło mi dokładnie 7 sekund!


7

Zanim założysz firmę – 5 ważnych przemyśleń na początek.

Jeśli masz w planach założenie własnej firmy, nawet jeśli to tylko, tak jak w moim przypadku (w chwili kiedy piszę te słowa), „dodatek do pensji”, warto przemyśleć pewne sprawy. I to jeszcze zanim zaczniemy zajmować się tymi „fajnymi rzeczami”, jak wymyślanie nazwy, czy zastanawianie się jakie kolory będzie mieć nasza wizytówka.


24

Jak zabrać się za robotę i monitorować własną pracę – technika pomidorowa po mojemu.

Własna firma to brak szefa. Trzeba sobie więc radzić z odkładaniem rzeczy na później. Tu z pomocą przychodzą mi dwie rzeczy – odrobinkę zmodyfikowana przeze mnie technika Pomodoro z dodatkowymi ulepszeniami, które testuję na sobie od jakiegoś czasu, oraz aplikacja na telefony / tablety o nazwie Pomodoro Challenge Timer do zarządzania czasem i monitorowania projektów.


34

Jak udajemy Niemców, żeby handlować z Anglikami. Kilka słów o nas, Polakach.

Ten wpis traktuje co prawda raczej o moich osobistych przemyśleniach, ale przedstawiłem też w nim ciekawy sposób na biznes w Wielkiej Brytanii. Anglicy nie potrafią ani nie chcą gotować 🙂