O BLOGU

Witaj na blogu Marcina Mniej, wśród tysięcy wspaniałych czytelników. Mam nadzieję, że poczujesz się w tym miejscu jak u siebie 🙂

Piszę o odkrywaniu minimalizmu i dobrych zmianach w życiu. O życiu bez długów, mądrym i oszczędnym gospodarowaniu pieniędzmi.

Piszę o odkrywaniu swoich mocnych stron, budowaniu dobrych nawyków i rozwoju.

Piszę o zakładniu i prowadzeniu własnej małej firmy, o inwestowaniu i spokojnym budowaniu zamożnego i szczęśliwego życia.

Aż wreszcie piszę, na marginesie głównych tematów, o kilku moich hobby – głównie o podróżach, czytaniu i o lotnictwie. Oraz o Anglii, w której obecnie mieszkam.


Uprzejmie odmawiam przyjmowania ofert współpracy komercyjnej. Nie przyjmuję prezentów, produktów i usług do „recenzji”. Nie umieszczam wpisów sponsorowanych. Polecam na swoim blogu jedynie te firmy i usługi, które wybieram samodzielnie – z których ja sam korzystałem bądź korzystam lub które z zaufaniem mogę polecić moim Czytelnikom.
Dziękuję za zrozumienie.


Blog powstał 20 lipca 2015 roku. Od początku, od chwili założenia bloga, postanowiłem wszystkie teksty podzielić na kategorie. Nie jest to blog monotematyczny i nie wszystkie tematy zainteresują każdego Czytelnika, stąd następujące kategorie:

Raporty

We wpisach w tej kategorii przedstawiam zmiany które wprowadzam w swoim życiu oraz efekty w finansach osobistych i w moim własnym życiu, które te zmiany powodują. Każdy wpis z tej kategorii jest osobisty i każdy wpis z tej kategorii jest absolutnie transparentny. Są to miesięczne raporty zarobków i wydatków oraz kwartalne raporty cele, plany i marzenia.

Pieniądze

Ten fragment bloga odnosi się do finansów osobistych. Jak wyjść z długów? Jak cieszyć się życiem i wolnością finansową? Jak oszczędzać pieniądze? Jak je mądrze wydawać? Jak zwiększać swoje dochody? Jak więcej zarabiać?

Inwestycje

Wpisy w tej kategorii dotyczą projektów którymi się zajmuję lub będę zajmował i które mają cel jakim jest dochód pasywny: blogowanie, pisanie i wydawanie książek i poradników, aplikacje na telefony, ebooki, mieszkania na wynajem, inwestowanie w fundusze i na giełdach – i wszystko, co tylko mi przyjdzie do głowy.

Rozwój

Nie ma udanego życia bez rozwoju. Od organizowania sobie czasu, motywacji, zmiany nawyków aż po odkrycie mojego życia – minimalizm.

Firma

Własna mała firma to po pierwsze świetna przygoda, po drugie – dodatkowe przychody. Szczególnie w takim kraju jak Wielka Brytania, w którym prowadzenie małej firmy to sama przyjemność.

Czas wolny

Po co to całe zarabianie? Aby w czasie wolnym, zamiast siedzieć przed telewizorem z piwem w ręku, mieć możliwość podróżowania czy rozwijania fantastycznego hobby.

Piszę i przedstawiam własne opinie, więc pamiętaj: nie pozjadałem wszystkich rozumów, nie jestem guru ani ekspertem od wszystkiego i wszystko co piszę filtruj przez własną sytuację. Jeśli znajdziesz tu na blogu coś dla siebie, to mi o tym powiedz. Taki doping bardzo mi się przyda. A jeśli chcesz dać mi prezent, to powiedz o blogu swoim znajomym lub czytelnikom.

Dzięki, że tutaj jesteś i mnie czytasz!
Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, kliknij zakładkę Kontakt lub napisz bezpośrednio na adres marcinmniej@gmail.com

Zapraszam również na stronę bloga i do polubienia na Facebooku. Ślicznie dziękuję.

PS. Ależ to blogowanie jest czasochłonne i pracochłonne! Wiedzieliście o tym? Czemu nie powiedzieliście? 🙂