Finanse osobiste

Nie ma szczęśliwego życia bez uporządkowanych finansów osobistych. To bardzo ważny temat w życiu każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Moje wpisy na temat finansów osobistych.


14

Jak zabrać się za spisywanie wydatków i dlaczego to wspaniała decyzja.

Jedną z najlepszych decyzji, jakie ostatnio podjąłem w swoim życiu, było rozpoczęcie rzetelnego zapisywania wszystkich moich dochodów i wydatków.
Oczywiście nie jest to łatwe. Trzeba wyrobić w sobie pewne nawyki, takie jak codzienne poświęcanie około 5 minut na zapisanie wszystkiego co danego dnia działo się w naszych finansach.


6

Jak zorganizować sobie zadania, notatki i obowiązki – moje WorkFlowy.

Jeśli mam już jakiś sukces w produktywności, to jest to zasługą tego wspaniałego programu. Prosty, wręcz nieziemsko prosty program do notatek, który okazuje się potęgą przy właściwym wykorzystaniu. Objawienie! Wykorzystuję ten program również do spisywania wydatków.


8

Życie bez długów – dlaczego długi to wróg dobrego i wolnego życia.

W tym wpisie chcę się podzielić moimi przemyśleniami odnośnie długów. Próbowałem znaleźć ich dobre strony i wiem już jedno – długi nie mają żadnych dobrych stron. Patrząc w przeszłość na moje życie – nie musiałem nigdy mieć długów. Nigdy tak naprawdę nie były mi potrzebne do niczego, za wyjątkiem sztucznego zwiększania poziomu życia.


10

Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – moja strategia – idziemy na wojnę z długami!

Łatwo nie jest i nie będzie. Taka walka o lepsze życie nie jest czymś łatwym i przyjemnym – wręcz przeciwnie. Wymaga kompletnej zmiany naszych nawyków finansowych oraz czegoś, co jest szczególnie bolesne – wyjścia z naszej osobistej strefy komfortu, w której jest nam przecież tak strasznie fajnie i do której jesteśmy tak strasznie przyzwyczajeni.


25

Masz długi konsumpcyjne i nie możesz się ich pozbyć? Zacznij od tych 2 rzeczy.

Dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć kredytów konsumpcyjnych i mają problem z motywacją, cierpliwością i energią na wychodzenie z długów, mam dwie rady. Sam je zastosowałem i wyniki są rewelacyjne.


7

Zanim założysz firmę – 5 ważnych przemyśleń na początek.

Jeśli masz w planach założenie własnej firmy, nawet jeśli to tylko, tak jak w moim przypadku (w chwili kiedy piszę te słowa), „dodatek do pensji”, warto przemyśleć pewne sprawy. I to jeszcze zanim zaczniemy zajmować się tymi „fajnymi rzeczami”, jak wymyślanie nazwy, czy zastanawianie się jakie kolory będzie mieć nasza wizytówka.


28

Podatki w Wielkiej Brytanii. Podstawy Income Tax czyli podatku dochodowego.

Tym wpisem otwieram nowy cykl na moim blogu, w którym będę opisywał kwestie związane z podatkami w Wielkiej Brytanii – osobno dla osób zatrudnionych, osobno dla samo-zatrudnionych (self-employed) oraz osobno dla spółek.