Długi i wojna z długami

Długi są straszne. Zabierają wolność, ograniczają możliwości i sprawiają, że jesteśmy biedniejsi niż mogliśmy być. Poza kredytem hipotecznym czy kredytami inwestycyjnymi, zabezpieczonymi odpowiednio w postaci spółek, bez długów można się całkowicie obejść.


8

Życie bez długów – dlaczego długi to wróg dobrego i wolnego życia.

W tym wpisie chcę się podzielić moimi przemyśleniami odnośnie długów. Próbowałem znaleźć ich dobre strony i wiem już jedno – długi nie mają żadnych dobrych stron. Patrząc w przeszłość na moje życie – nie musiałem nigdy mieć długów. Nigdy tak naprawdę nie były mi potrzebne do niczego, za wyjątkiem sztucznego zwiększania poziomu życia.


10

Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – moja strategia – idziemy na wojnę z długami!

Łatwo nie jest i nie będzie. Taka walka o lepsze życie nie jest czymś łatwym i przyjemnym – wręcz przeciwnie. Wymaga kompletnej zmiany naszych nawyków finansowych oraz czegoś, co jest szczególnie bolesne – wyjścia z naszej osobistej strefy komfortu, w której jest nam przecież tak strasznie fajnie i do której jesteśmy tak strasznie przyzwyczajeni.


14

Jak zabrać się za spisywanie wydatków i dlaczego to wspaniała decyzja.

Jedną z najlepszych decyzji, jakie ostatnio podjąłem w swoim życiu, było rozpoczęcie rzetelnego zapisywania wszystkich moich dochodów i wydatków.
Oczywiście nie jest to łatwe. Trzeba wyrobić w sobie pewne nawyki, takie jak codzienne poświęcanie około 5 minut na zapisanie wszystkiego co danego dnia działo się w naszych finansach.


25

Masz długi konsumpcyjne i nie możesz się ich pozbyć? Zacznij od tych 2 rzeczy.

Dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć kredytów konsumpcyjnych i mają problem z motywacją, cierpliwością i energią na wychodzenie z długów, mam dwie rady. Sam je zastosowałem i wyniki są rewelacyjne.