SPIS TREŚCI BLOGA

Raporty zarobków i wydatków
Wzorem amerykańskich blogerów finansowych postanowiłem przedstawiać comiesięczne podsumowanie zarobków i wydatków.


Raporty planów i celów
Podobno nic tak nie pomaga w realizacji celów i planów, jak ich dokładne określenie i podzielenie się planami publicznie. Cóż, zobaczymy.


Minimalizm i prostota
Minimalizm i poszukiwanie prostoty w życiu to jedne z moich największych odkryć. Obkupywanie się gadżetami i życie ponad stan nie przyniosło mi szczęścia.


Osobiste przemyślenia
Własny blog to również świetna okazja do dzielenia się swoimi przemyśleniami na różne tematy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim moje poglądy będą odpowiadać, ale nie o to przecież chodzi.


Długi i wojna z długami
Długi są straszne. Zabierają wolność, ograniczają możliwości i sprawiają, że jesteśmy biedniejsi niż mogliśmy być. Poza kredytem hipotecznym czy kredytami inwestycyjnymi, zabezpieczonymi odpowiednio w postaci spółek, bez długów można się całkowicie obejść.


Finanse osobiste
Nie ma szczęśliwego życia bez uporządkowanych finansów osobistych. To bardzo ważny temat w życiu każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. Moje wpisy na temat finansów osobistych.


Podatki w Wielkiej Brytanii
Mój cykl wpisów poświęconych kwestiom podatków w Wielkiej Brytanii – osobno dla osób zatrudnionych, osobno dla samo-zatrudnionych (self-employed) oraz osobno dla spółek.


Produktywność i praca
Żyjemy w czasach rozpraszaczy. Trudno nam się skoncentrować na pracy. Żyjemy w czasach szybkich i natychmiastowych rozwiązań. Trudno nam więc być cierpliwymi i konsekwentnymi w naszych działaniach. Zbiór moich wpisów na temat produktywności i ogólniej pracy.


Dochody pasywne
Dochody pasywne to z jednej strony bardzo popularny temat w finansowej blogosferze, a z drugiej strony temat, wokół którego jest mnóstwo niejasności i sporów. Tutaj znajdziesz moje przemyślenia i relacje z budowania dochodów pasywnych.


Własna firma i biznes
Jako, że jestem właścicielem dwóch małych firm w Wielkiej Brytanii (informatycznej, w której zajmuję się drobnymi usługami IT takimi jak instalacja sieci itp., oraz wydawniczej, w której zajmuję się wydawaniem własnych książek i ebooków) mam troszkę do powiedzenia na ten temat.


Blogowanie od kuchni
Blog Mniej.org powstał w lipcu 2015 roku. Bardzo szybko stał się czymś ważnym w moim życiu. Poniżej znajdziecie listę wpisów poświęconych tematowi blogowania z punktu widzenia twórcy – blogera.


Własne książki i ebooki
Coraz bardziej lubię pisanie. Dzielenie się swoimi przemyśleniami czy coraz większą wiedzą na różne tematy. A przede wszystkim doświadczeniami – to lubię najbardziej. Tutaj znajdują się wpisy poświęcone wydawaniu książek i ebooków.


Ciekawostki z Anglii
Od kilku lat mieszkam w Anglii i choć nie jestem jeszcze pewien czy chcę tu spędzić resztę życia, to pobyt w Wielkiej Brytanii jest dość ciekawy. Tym bardziej, że mam oczy szeroko otwarte i lubię zwiedzać. Oto moje ciekawostki z Anglii.


Zwiedzanie Wielkiej Brytanii
Bardzo lubię wycieczki, krótsze i dłuższe. Lubię zwiedzać różne regiony Europy, byłem w kilkunastu krajach. Na tej stronie znajdują się moje relacje z różnych bardziej lub mniej znanych miejsc w Wielkiej Brytanii.


Samoloty i lotnictwo
Samoloty i lotnictwo zawsze były moją pasją. Oto grupa wpisów z tej tematyki na moim blogu.


Filmy które polecam
Od czasu do czasu dzielę się zestawieniami filmów, które oglądam lub oglądałem. Staram się grupować je w podobne tematy, związane oczywiście z bliską mi tematyką.