38

To piąta edycja Share Week, akcji organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego (kiedyś blog JestKultura). Druga, jaką kojarzę – rok temu czytałem już blogi dość intensywnie. Pierwsza, w jakiej biorę udział – od kilku miesięcy sam próbuję swoich sił w blogosferze.

Pomysł akcji jest przedni. Wszyscy znają najpopularniejsze blogi. Tu, w Share Week, chodzi o to, żeby autorzy blogów przedstawili swoje ulubione blogi. W ten sposób za kilka tygodni powstanie fantastyczna lista blogowych perełek.

Moje 3 blogi – polecenia blogowe.

Po ostatnich sukcesach blogerów finansowych mamy prawdziwy wysyp blogów na tematy okołobiznesowe, zarządzania finansami osobistymi itp. Naliczyłem ich ponad pół tysiąca! Tylko co z tego, skoro większość z nich to najeżone reklamami Foreksów i chwilówek puste twory…

Wchodząc na blog Biznesowe Info możemy być pewni jednego. Solidnej dawki wiedzy i inspiracji od kogoś, kto nikogo nie udaje. Agnieszka naprawdę jest freelancerką, naprawdę pracuje w domu, naprawdę świetnie jej to idzie, naprawdę ma głowę pełną pomysłów i naprawdę zarabia na tym wszystkim prawdziwe pieniądze.

To solidny blog finansowo – firmowy. Oby jak najwięcej takich w blogosferze. Wszyscy na tym skorzystamy!

Gdybym chciał zostać „profesjonalnym” blogerem, to właśnie na blogu Kasi bym się wzorował. Bardzo duża dawka profesjonalizmu pod każdym względem.

Kiedyś troszkę korespondowałem z Kasią, potrzebowałem pewnej porady i po stylu odpowiedzi i przekazanej wiedzy jestem pewien jednego – The Owner & Co ma solidną przyszłość w blogosferze. I to na tych najwyższych piętrach 🙂

Nie cierpię poradników tzw. rozwoju osobistego. Miałem kiedyś taki moment, w którym wręcz nałogowo skakałem od jednego tego typu poradnika do drugiego. Niczego dobrego mi to nie przyniosło.

Nie cierpię wszelkiej maści tzw. doradców czy mentorów rozwoju osobistego, tych wszystkich kretyńskich „sprzedawców marzeń”. Większość z nich to ludzie, którzy nie przepracowali ani jednego dnia w życiu, nie założyli ani jednej firmy, nie zrobili ani jednej inwestycji i nie zarobili ani jednego miliona – co wcale nie przeszkadza im w wydawaniu blogów, książek, poradników i kursów o produktywnej pracy, prowadzeniu firm, skutecznym inwestowaniu i zarabianiu milionów.

No właśnie. Co więc Bartek Popiel robi na mojej liście ulubionych blogów? Właściwie, to sam nie wiem. Może sprawia to fakt, że Bartek wcale nie pisze o zarabianiu milionów w łatwy sposób? Bo takich sposobów po prostu nie ma? Może sprawia to fakt, że Bartek nikogo nie udaje? Może sprawia to fakt, że w odróżnieniu od większości tych wszystkich „rozwojowców” Bartek nie epatuje przesadnym egocentryzmem czy megalomanią? I że wszystkie jego teksty są solidne i rzeczywiste, pełne konkretnych i sprawdzonych porad, zamiast festiwalu jakichś kretyńskich fraz rodem z poradnika dla akwizytorów 🙂

Cóż, nie wiem. Wiem, że blog Bartka jest jednym z moich ulubionych.

Wszystkie blogi, jakie w miarę regularnie przeglądam.

2 Minuty – Patrycja pisze rzadko. Bardzo rzadko. Ale jak już coś napisze…! Prosto, konkretnie i do bólu prawdziwie.

3 Dno – staram się unikać polityki czy tzw. poważniejszych tematów, ale obok bloga Adama nie da się przejść obojętnie. Odwaga tego człowieka w dzisiejszym świecie poprawności politycznej jest niesamowita.

8 Razy 5 – blog Justyny, która również jest freelancerką, sporo konkretów na przykład o pozycjonowaniu czy współpracy z firm z blogerami. Super blog!

Andrzej Tucholski – blog na skraju „lajfstajlu”, których z założenia nie czytam. Sporo dobrych wywiadów.

Blofi – transparentny blog finansowy.

Contractor’s Diary – gdyby ktoś chciał zarabiać wielkie pieniądze (w przeliczeniu kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie) to kończy odpowiednie kursy i zostaje „kontraktorem” IT w Anglii. Blog po polsku, mnóstwo konkretów.

Design Your Life – bardzo kobieco, ale od czasu do czasu znajdę coś dla siebie.

Finanse Na Obcasach – bardzo lubię blogi finansowe. Ten nie jest wyjątkiem.

Paweł Fornalski – twórca chyba najlepszej platformy dla sklepów internetowych w Polsce, właściciel firmy giełdowej i bardzo młody (jak na osiągnięcia życiowe) człowiek. Warto poczytać, co myśli.

Fridomia – ech, żeby tak zostać rentierem 😉

Gosia Oszczędza – blog finansowy z transparentnymi raportami, co jest rzadkością w Polsce.

Halo Ziemia – wspaniała polszczyzna i dobre wywiady. Naiwne poglądy pięknoducha, ale co tam…

Jak Oszczędzać Pieniądze – bez komentarza 🙂

Jak Zarabiać Pieniądze – stosunkowo nowy blog, ale już się rozkręcił.

Jestem Geekiem – całkiem ciekawy blog, niedawno odkryty.

Jest Rudo – no właśnie, jest rudo 🙂

Jacek Kłosiński – bardzo dobry blog, sporo ciekawych informacji dla blogerów, ale nie tylko.

Kobieta w e-Biznesie – sporo życiowych materiałów i skrótów ciekawych książek.

Life Managerka – tęsknię za Poniedziałkami Freelancera 🙂

Lubię Powietrze – wpisy niestety dość rzadkie, ale warto.

Marcin Iwuć – podobnie jak blog Michała Szafrańskiego, bez komentarza 🙂

MetaFinanse – jeden z moich ulubionych blogów finansowych.

Michał Stopka – nie ze wszystkimi poglądami autora się zgadzam, no ale to on tu jest ekspertem.

Miniomki – zakręceni ludzie z innej planety. KONIECZNIE!

Oszczędnicka – kolejny blog finansowy, który bardzo lubię.

Pani Swojego Czasu – sporo się nauczyłem o tym, jak to wszystko poukładać.

Pieniądz Jest Kobietą – w sumie może i tak…

Po Sukces Na Szpilkach – kilka artykułów zapamiętam na zawsze, bardzo pomocne.

Vademecum Blogera – no właśnie, vademecum blogera. W miarę wolnego czasu czytam wszystkie wpisy od samego początku.

Volantification – chyba jedyny tego typu blog, jaki czytam regularnie.

Wolnym Być – jest szansa, że Wolny wróci do pisania.

No i tyle. Oczywiście to tylko część wszystkich blogów, które czytam. Jest jeszcze sporo polskich blogów, na których zdarzają się perełki, plus czytam wiele blogów angielskojęzycznych (i to już od dawna, angielskojęzyczną blogosferę poznałem znacznie wcześniej niż polską, kiedy jeszcze nie wiedziałem, że w Polsce jest taka masa świetnych blogów).

 

I żeby tylko jeszcze czas był na to wszystko 😉 A Ty? Znasz jakiś ciekawy blog finansowy lub minimalistyczny, którego nie wymieniłem?