27

Dwa filmy z Hollywood i jeden film z Francji – dziś opowiem o trzech moich ulubionych filmach, które staram się oglądać co jakiś czas. Na wszystkich trzech byłem w kinie – na każdym więcej niż jeden raz.

Wszystkie trzy są łatwe, lekkie i przyjemne do oglądania, więc wrzucam je co jakiś czas na ekran laptopa obok, podczas gdy ja na głównym monitorze mam do wykonania jakąś lżejszą pracę.

L’Auberge espagnole

Smak życia, Pot Luck

Film, w którym jedną z głównych ról gra najpiękniejsza brytyjska aktorka – Kelly Reilly, a który został nakręcony przez francuskiego reżysera dostał ode mnie 5 gwiazdek jeszcze zanim kupiłem bilet do kina 🙂

Romain Duris, Audrey Tautou i Kelly, która w tej mieszance kultur reprezentuje Wielką Brytanię.

Główny bohater, Xavier, ma rozpocząć pracę w ministerstwie finansów jako urzędnik. W dziale współpracy z Hiszpanią, co oznacza, że musi wyjechać na rok do Barcelony w ramach studenckiego programu Erasmus.

Jestem Francuzem, jestem Anglikiem, Hiszpanem, Włochem. Jestem taki jak Europa, jestem bałaganem…

Trzeba zobaczyć ten film. Są jeszcze dwie kolejne części.

Ostatnią scenę z tego filmu powtórzyłem niemal dokładnie we własnym życiu. Naprawdę!

The Secret Life of Walter Mitty

Sekretne życie Waltera Mitty

Film, którego muzycznym motywem przewodnim jest „Space Oddity” Davida Bowie dostał ode mnie 5 gwiazdek jeszcze zanim kupiłem bilet do kina 🙂

Sean Penn, Shirley MacLaine i prześliczna Kristen Wiig. Plus główny bohater, zagrany przez Bena Stillera – tego aktora akurat niezbyt trawię, ale po tym filmie odrobinkę zmieniłem o nim zdanie.

Tytułowy bohater to pracownik magazynu „Life”. Zajmuje się wywoływaniem zdjęć.

Jest marzycielem.

Pewnego dnia ma wywołać ostatnie zdjęcie – okładkowe. Magazyn „Life” ma zostać zamknięty, pozostanie tylko jego wersja internetowa. Zdjęcie zostało wybrane osobiście przez Seana O’Connella – legendarnego fotografa magazynu.

Jednak zestaw najnowszych slajdów, który otrzymał Walter, nie zawiera tego właśnie jednego zdjęcia.

Walter postanawia odnaleźć fotografa…

Yes Man

Jestem na tak

Film, w którym jedną z głównych ról zagrała Zooey Deschanel dostał ode mnie 5 gwiazdek jeszcze zanim kupiłem bilet do kina 🙂

Bradley Cooper, arcygenialny Terence Stamp i Jim Carey, którego nie znosiłem aż do obejrzenia The Truman Show.

Główny bohater, Carl, to pracownik banku. Czym zajmuje się poza pracą? W sumie, to chyba niczym. W każdym razie przez pierwszą częśc filmu najczęściej wypowiadanym przez niego słowem jest „Nie”.

Pewnego dnia przez przypadek trafia na spotkanie – zlot motywacyjny, prowadzone przez guru rozwoju osobistego – Terrence’a.

Na skutek splotu zdarzeń Carl zacznie na każde pytanie, każdą propozycję i każdą reklamę odpowiadać „Tak”…

Masz swoje ulubione filmy w tym temacie? Podziel się koniecznie w komentarzach!